SEVO SYSTEMS

 

SEVO Sistem ürünleri, temiz gazlı yangın söndürme sistemleri alanında tasarımı, kurulumu ve bakımı konusunda devrim yaratacak niteliğe sahiptir.  Sıvı olarak depolama avantajına sahip kimyasal karakteristikte eşsiz ürün olan NOVEC-1230, söndürme sisteminde kullanılan nozullardan korunan odaya gaz olarak aktarılmaktadır.

NOVEC-1230 gazı temiz gaz sınıfında bir üründür. Bu gaz aslında 3M™ NOVEC-1230 Yangından Korunma Sıvısı olarak üretilerek ticari pazara sürülmüştür. Yangın söndürme sistemlerinde kurulumu ve pazarlaması sadece 3M tarafından yapılmaktadır. Bu gelişme halon değiştirme teknolojisinde büyük bir atılımı temsil etmektedir; yüksek söndürme etkisi, mükemmel çevre, sağlık ve güvenlik özelliklerinin birleşimi sağlanmıştır. Temiz gazlı Yangın Söndürme sistemimiz münhasıran Novec™ 1230 Yangından Korunma sıvısı olarak kullanılmaktadır.

SEVO Sistemleri 2001 yılından günümüze kadar korunacak mahal ve ekipman tipine göre geliştirilerek, eşsiz özellikleri optimize edilebilen donanımlarıyla ticaret ağını genişletmiştir. Bu da 3M™ Novec™ 1230 sıvısını çeşitli yangın söndürme sistemlerinde kullanıma olanak tanımaktadır. Bu durumu SEVO’nun diğer OEM ürünlere nazaran en büyük ayırt edici özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır

SEVO Sistemleri, diğer 3M™ Novec™ 1230 Yangından korunma sıvısı kullanılan susuz yangın söndürme üreticileri gibi endüstriyel, petrol, gaz, deniz, enerji üretimi, telekomünikasyon, elektrik verileri ve kontrolleri dahil olmak üzere bir çok sektörlerde susuz yangın koruma sistem üreticisi olarak yerini almaktadır.

SEVO Sistemleri kurulduğundan bu yana Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya ve Ortadoğu’da 55 ülkede distribütör ağını kurmuş durumdadır. Tüm distribütörleri komple mühendislik hizmeti ve servis desteğini son kullanıcılarına sunmaktadır. Tüm mühendislik ve ön mühendislik gerektiren boşaltım sistemlerimiz UL ve ULC tarafından test edilerek FM tarafından onaylanmıştır, isteğe bağlı olarak diğer uluslararası test kurumları ve MARINE onaylarına da sahiptir.

NOVEC-1230 Yangından Korunma Sıvısı kullanım konsantrasyonu NOAEL’den çok daha düşük olması nedeniyle mevcut herhangi bir kimyasal halon uygulamasına karşılık daha büyük güvenlik marjı sunmaktadır

NOVEC-1230 sıvısı, sıfır ozon tüketim potansiyeli ve sadece beş gün gibi kısa süreli küresel ısınma potansiyeline sahip atmosferik ömre sahiptir. Bu özellikleri sayesinde NOVEC-1230 sıvısı, ilk kimyasal halon çözümü yerine geçen, özel tehlikeli yangınlardan korunmak için uzun vadeli kullanım olanağı sağlayan bir ürün konumundadır.

SEVO sistemlerinde 360 veya 500 PSI silindir depolama basıncı kullanılabilmektedir. SEVO dünya üzerinde temiz gazlı yangın söndürme sistemi olarak NOVEC- 1230 sıvısını geleneksel kaynaklı silindir ile 500 PSI basınçta kullanabilen TEK Firma konumundadır… Bu yüksek depolama basıncı sayesinde, mevcut boru şebekeleri kullanılarak, mevcut halon sistemlerinde “gerçek retrofit” durumuna izin vermektedir. Yeni kurulum yapılacak alanlarında, bu yüksek basınç, daha uzun boru kullanımı yanı sıra küçük boru çapları sayesinde toplam maliyetten de tasarruf sağlamaktadır.

SEVO tek başına "tak ve çalıştır" modüler ünitesinin çalıştırılması sayesinde tipik yangınların yanı sıra standart kurulumlarda da kullanılabilmektedir. Bu fabrika kurulu birimler, entegre algılama ve kontrol ile, ön borulama sayesinde kuruluma hazır hale gelmektedir. Maliyetten etkili şekilde tasarruf ve hızlı ve kolay kurulum sağlayan teknoloji sayesinde Telekom, enerji üretimi ve veri merkezleri için kullanımı bir standart haline gelmiştir.