Arman Fire

 

Arman Fire

Bazı tehlikeli durumların olduğu alanlarda küçük hacimli/delikli ortamlar bulunmaktadır, buralarda özellikle normal sabit yangın söndürme sistemlerinin yerine karmaşık ve yetersiz sistemlerden yararlanılmaktadır. Bu nedenle de, Arifire bu durumlara özel ARMANfire isimli sistem geliştirmşitir, bu ürün ile tasarım, kurulum, bakım ve elbette ki en uygun söndürme yeteneğini sağlanabilmekte ve özel uygulamalar için garanti verilmektedir.

ARMANfire sistemlerini çalıştırmak için harici bir güç kaynağına gerekisinim duyulmaz ve ön tasarımlı otonom basınçlı bir silindir sistemidir. İçe doğrusal ısı /alev sensörü gibi geliştirilmiş polmer boru ekipmanı sayesinde, yangını eş zamanlı olarak algılama ve söndürme yeteneğine sahiptir ve hızlı deşarj olmasından dolayı yangının kaynağına doğrudan müdahale edebilmektedir. Bu özelliği sayesinde yangının yayılmasını ve diğer bileşenlerine zarar vermesini engeller.

Sistem karbondioksit veya HFC-227 söndürücü maddeler kullanılabilmektedir; kullanılabileceği uygulama alanlarında mükemmel çok yönlü alternatf sunabilmektedir. Tehlikeli yangın ortamları için ideal koruma sağlamaktadır: elektrik dolapları, telekomünkasyon şalterleri, MCC panoları, CNC makneleri, kontrol panelleri gibi. Listede bulunmayan diğer uygulamalar içinde mutlaka destek alabilirisiniz.