IG-Asal Gazlar

        

IG-Asal Gazlar

Argon (IG-01), Nitrojen (IG-100), Karisim: %50 Argon - %50 Nitrojen (IG-55) ve Karisim: %50 Nitrojen, %42 Argon ve %8 Karbondioksit (IG-541)

Çevresel etki konusunda sürekli kaygıları olan, Montreal Protokolü ve Kyoto Protokolü gibi uluslararası anlaşmaların yanı sıra ozonun tükenmesini azaltmak amacıyla (diğer sektörlerde arasında) yangın söndürme uygulamalarında kullanılabilecek olan gazları düzenleyen kurumlar, bu tür sistemler için sera etkisi potansiyeline sahip olan, asal gazların söndürme sisteminin ideal çözüm olduğunu belirlemiştir.

Asal gazlar, %100 olarak çevre dostu olan, soluduğumuz havada da doğal olarak mevcut olan gazlardır. Bu gazlar insanlar için toksik değildir, yangın ile temasta bulundukları zaman, çevreye herhangi bir şekilde tehlikeli salınımda bulunmazlar, sistem devreye girip salınımı bıraktıktan sonra, görüş açısını kapatmazlar ve ortamda kalıntı bırakmazlar.

Tüm asal gaz çeşitlerini temin edebilmekteyiz: Argon (IG-01), Nitrojen (IG-100), Karışım: %50 Argon- %50 Nitrojen (IG-55) ve Karışım: %50 nitrojen, %42 Argon ve %8 Karbondioksit (IG-541); 80 litre ve 140 litre tüpler içersinde teslim edilebilir ve 200 veya 300 bar çalışma basıncına sahiptir.

Asal gazların kullanımı, herhangi bir endüstride veya uygulama alanında sınırlandırılmış değildir; tek bir sistem ile geniş hacmli bir odanın korunmasının yanı sıra, büyük çaplı birkaç odanın korunması da sağlanabilmektedir